Pozvánka: Mezinárodní konference „Rovnost žen a mužů na pracovišti“

31.7.2012
Zdroj: Gender Studies, o.p.s.
Místo: Praha
Autor:

ALBA Graduate Business School při American College of Greece pořádá 13. září 2012 v Aténách mezinárodní konferenci „Rovnost žen a mužů na pracovišti – Učte se od nejlepších.“ O své postřehy a názory na prosazování genderové rovnosti na pracovišti se podělí významní řečníci/ice a uznávané osobnosti z akademického prostředí, podniků a evropských institucí. Představí se výsledky výzkumu o stavu rovnosti žen a mužů v Evropě i ve světě, ve druhé části pak představí své zkušenosti s metodami na podporu rovnosti žen a mužů experti/ky z řad HR manažerů/ek a budou o nich s účastníky diskutovat.

Účast na konferenci je zdarma.

Pracovním jazykem bude angličtina.

Více informací (program, seznam řečníků/ic, přihlášku k účasti) naleznete na www.gender-competence.eu

Probíhá v rámci projektu GeCo, v němž je Gender Studies partnerskou organizací.

Bližší informace o projektu GECO:

Projekt GECO financovaný z EU přináší odborné znalosti na poli prosazování rovnosti žen a mužů na pracovištích ze šesti evropských zemí na pomoc odborníkům a odbornicím na řízení lidských zdrojů při využívání technik na podporu genderové rovnosti v jejich pracovním prostředí.

Hlavním výstupem projektu je elektronická databáze příkladů dobré praxe při prosazování rovnosti žen a mužů z devíti evropských zemí. HR specialisté/ky můžou využít více než 75 přehledně a detailně popsaných případových studií a inspirovat se z nich při zavádění podobných opatření ve vlastních organizacích. Evropský „e-kufřík“ na podporu rovnosti žen a mužů z dílny projektu GECO je dostupný na webových stránkách projektu – www.gender-competence.eu

Partneři projektu dále sestavili zprávu o současném stavu rovnosti žen a mužů na pracovišti v šesti evropských zemích, v nichž tyto organizace působí, a provedli šetření ohledně potřeb HR manažerů/ek při prosazování a využívání opatření na podporu rovnosti žen a mužů v jejich organizacích.

Koordinátorem projektu je TU Dortmund-sfs a partnery jsou organizace z Německa (Technische Universität Berlin), Velké Británie (The UKRC – Advancing gender equality in Science, Engineering & Technology), Řecka (ALBA Graduate Business School), České republiky (Gender Studies, o.p.s.), Rakouska (ÖGUT – Die Österreichische Gesellschaft für Umwelt und Technik) a Litvy (SIF – Socialinių inovacijų fondas). Projekt je částečně financován z programu celoživotního učení generálního ředitelství pro vzdělávání a kulturu Evropské unie Leonardo Da Vinci.

Kontakt pro Českou republiku: anna.kotkova (zavináč) genderstudies.cz