Novinky

Závěrečná konference k soutěži Firma Roku 2023: Rovné příležitosti již 19.6.2023

Digitalizace nejsou jen roboti a nahrazování lidské práce počítači. Digitalizace úzce souvisí i s well-beingem a osobním rozvojem Vašich zaměstnanců a zaměstnankyň a tématy jako je práce na dálku, vzdělávání, age management a tak dále. Může mít totiž nerovnoměrné dopady na zaměstnané muže i ženy napříč pracovními oblastmi. Pojďte se o tomto tématu dozvědět více!

Zemřela Pavla Frýdlová, dokumentaristka, která v Česku položila základy orální historie

7. květen 2023 se mnohým vryje do paměti jako den, kdy zemřela dáma velkého srdce a smyslu pro rovnoprávnost, filmová dokumentaristka, orální historička, publicistka a autorka řady knih Pavla Frýdlová. 

PRODLOUŽENO! 8.3.-21.4.2023 Minivýstava archiválií z Archivu Elišky Krásnohorské v KJŠ

Zaujala vás výstava ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti na Náplavce? Přijďte si do KJŠ prohlédnout originály nejen zobrazených archiválií, ale i mnoha dalších unikátních dokumentů z Archivu Elišky Krásnohorské. Naše archivářky Marie Koval a Milada Sekyrková pro vás vybraly to nejzajímavější!

PRODLOUŽENO! Výstava ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti

Deštivý Mezinárodní den žen rozjasnila na pražské Náplavce u Jiráskova náměstí velkoformátová výstava s názvem ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti. Výstava je plná střípků ze života Elišky Krásnohorské, spisovatelky, překladatelky a jedné ze zakladatelek emancipačního hnutí v českých zemích, jejíž archiv máme k dispozici v Knihovně Jiřiny Šiklové. 

Médií se nebojíme, když se na ně připravíme! Nová metodika pro školní redakce je na světě.

Přemýšlíte nad tím, jak na vaší škole uchopit mediální výchovu? Případně jak uchopit komunikaci školy a zapojit do ní žáky a žákyně? Zakládáte školní časopis, televizi či rádio? S tím vším vám pomůže naše nová publikace Mediální klub krok za krokem. Metodika pro školní redakce, kterou jsme vytvořili v projektu Demokratická kultura na ZŠ Lyčkovo náměstí. V ní jsme zúročili více než desetiletou praxi školy se školní redakcí a přidali zkušenosti z projektu, skrze nějž jsme mimo jiné mediální klub na škole pomohli dál rozvíjet. Médií ve škole se není třeba bát, když víme, jak na ně! Metodika je vám proto k dispozici zdarma na našem webu!

Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 55 | Další

Gender Studies, o.p.s. je nevládní neziskovou organizací, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti. Cílem organizace je shromažďovat a dále zpracovávat a rozšiřovat informace související s genderovou tématikou. Prostřednictvím specifických projektů GS aktivně ovlivňuje změny týkající se rovných příležitostí v různých oblastech jako jsou například institucionální mechanismy, trh práce, politická participace žen, informační technologie apod. GS také provozuje knihovnu obsahující množství publikací a materiálů k feminismu, gender studies, právům žen a mužů atp.