Novinky

PRODLOUŽENO! 8.3.-21.4.2023 Minivýstava archiválií z Archivu Elišky Krásnohorské v KJŠ

Zaujala vás výstava ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti na Náplavce? Přijďte si do KJŠ prohlédnout originály nejen zobrazených archiválií, ale i mnoha dalších unikátních dokumentů z Archivu Elišky Krásnohorské. Naše archivářky Marie Koval a Milada Sekyrková pro vás vybraly to nejzajímavější!

PRODLOUŽENO! Výstava ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti

Deštivý Mezinárodní den žen rozjasnila na pražské Náplavce u Jiráskova náměstí velkoformátová výstava s názvem ŽENY MOHOU... Vzděláním k nezávislosti. Výstava je plná střípků ze života Elišky Krásnohorské, spisovatelky, překladatelky a jedné ze zakladatelek emancipačního hnutí v českých zemích, jejíž archiv máme k dispozici v Knihovně Jiřiny Šiklové. 

Médií se nebojíme, když se na ně připravíme! Nová metodika pro školní redakce je na světě.

Přemýšlíte nad tím, jak na vaší škole uchopit mediální výchovu? Případně jak uchopit komunikaci školy a zapojit do ní žáky a žákyně? Zakládáte školní časopis, televizi či rádio? S tím vším vám pomůže naše nová publikace Mediální klub krok za krokem. Metodika pro školní redakce, kterou jsme vytvořili v projektu Demokratická kultura na ZŠ Lyčkovo náměstí. V ní jsme zúročili více než desetiletou praxi školy se školní redakcí a přidali zkušenosti z projektu, skrze nějž jsme mimo jiné mediální klub na škole pomohli dál rozvíjet. Médií ve škole se není třeba bát, když víme, jak na ně! Metodika je vám proto k dispozici zdarma na našem webu!

Ocenění Firma roku: Rovné příležitosti 2022 - vyhlášení výsledků

V pátek 7. října 2022 byly během závěrečné konference slavnostně vyhlášeny výsledky ocenění Firma roku:Rovné příležitosti 2022. Pro 14. ročník bylo ústředním tématem rovné odměňování. Ocenění Firma roku: Rovné příležitosti za rok 2022 získal Ústav mezinárodních vztahů Praha, v. v. i. Zvláštní cena poroty byla udělena společnosti dm drogerie markt s.r.o.

Firma roku 2022: Rovné příležitosti | Závěrečná konference

Příjmová rovnost je jedním z nejdůležitějších cílů v rámci genderové problematiky na trhu práce. Průměrná gender pay gap (GPG = genderová diskrepance v mzdách a platech žen oproti mužům) je v EU kolem 15 % a ačkoli se v Česku situace pomalu zlepšuje, stále před sebou máme dlouhou cestu.

Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 54 | Další

Gender Studies, o.p.s. je nevládní neziskovou organizací, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti. Cílem organizace je shromažďovat a dále zpracovávat a rozšiřovat informace související s genderovou tématikou. Prostřednictvím specifických projektů GS aktivně ovlivňuje změny týkající se rovných příležitostí v různých oblastech jako jsou například institucionální mechanismy, trh práce, politická participace žen, informační technologie apod. GS také provozuje knihovnu obsahující množství publikací a materiálů k feminismu, gender studies, právům žen a mužů atp.