Pozvánka na mezinárodní konferenci Role rovných příležitostí v prosperitě podniku

23.11.2004
Zdroj: Gender Studies, o. p. s.
Místo: Praha
Autor: Linda Sokačová, Alexandra Jachanová – Doleželová

Mezinárodní konference Role rovných příležitostí pro ženy a muže v prosperitě podniku
Úterý 23. listopadu 2004, 8,30 – 16,30.
Kongresové centrum Thákurova, Thákurova 3, Praha 6, 160 00.

Obecně prospěšná společnost Gender Studies, nadace Friedrich Ebert Stiftung e. V. zastoupením v Praze, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Zentiva a. s. si Vás dovolují pozvat na mezinárodní konferenci Role rovných příležitostí v prosperitě podniku. Konference je organizována v rámci programu EU Phare 2002 – Dlouhodobá udržitelnost rozvoje občanské společnosti.

Hlavními tématy konference jsou rozvoj rovných příležitostí pro ženy a muže v ČR a spolupráce neziskového a podnikatelského sektoru při jejich prosazování.

Ministr průmyslu a obchodu ČR Ing. Milan Urban slavnostně předá cenu vítězům nultého ročníku Soutěže o nejlepší firmu s rovnými příležitostmi pro ženy a muže v ČR ve třech kategoriích (velké firmy, malé a střední firmy, dobrý start). Tato Soutěž je organizována ve spolupráci Gender Studies, o. p. s. a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR v rámci programu EU Phare 2002 Dlouhodobá udržitelnost rozvoje občanské a za podpory Heinrich Boell Stiftung, zastoupením ve Varšavě. Mediálními partnery je Čro1 Radiožurnál.

Na mezinárodní konferenci Role rovných příležitostí v prosperitě podniku vystoupí zástupci a zástupkyně státní správy (MPO ČR), podnikatelského sektoru (Zentiva, a. s., Procter and Gamble, IBM ČR, Euro-Czech Forum, Svaz průmyslu a dopravy ČR), neziskového sektoru (Gender Studies, proFem, Business Leader´s Forum) a akademické obce a zaměří se zejména na následující témata:

Zpráva z výzkumu: vliv zahraničních investic na rozvoj rovných příležitostí v ČR – Lenka Simerská – Gender Studies, o. p. s.

Situace rovných příležitostí v českých podnicích – Kateřina Machovcová, FSS MU Brno

Panelová diskuze: Vliv zahraničních investic na rovné příležitosti pro ženy a muže

Panelová diskuze: Role neziskových organizací a podnikatelského prostředí při prosazování rovných příležitostí v soukromém sektoru

Panelová diskuze: Genderová hlediska v společenské odpovědnost firem.

Registrace, kontaktní osoba:
Alexandra Jachanová – Doleželová
Gender Studies, o. p. s.
Gorazdova 20
120 00 Praha 2
gender.media@ecn.cz
Tel./fax: 224 91 56 66
Mobilní telefon: 777 132 417
http://www.feminismus.cz
http://www.rovneprilezitosti.ecn.cz