Novinky

ZE ŠUPLÍKU NA VEŘEJNOST… MOJE VLASTNÍ GENDEROVÁ TVORBA

U příležitosti Mezinárodního dne rovnosti žen a mužů si Vás dovolujeme pozvat na Večer autorského čtení „ZE ŠUPLÍKU NA VEŘEJNOST… MOJE VLASTNÍ GENDEROVÁ TVORBA“
Píšete do šuplíku? Třeba je škoda ho donekonečna zaplňovat. Přijďte 17. června v 18:00 hodin do knihovny Gender Studies (Gorazdova 20, Praha 2) a podělte se o svoje texty s ostatními. Těšíme se na Vaše básně, povídky, romány (jen kousky) nebo třeba divadelní hry. Nabízíme Vám 20 minut spisovatelské slávy. Máte-li zájem, přihlaste se na: knihovna@genderstudies.cz.

Jak na tom bude rodinná politika v příštích čtyřech letech?: Rodinná politika v programech politických stran

Na to, jak se politické strany zhostily tématu rodinné politiky ve svých programech pro květnové parlamentní volby, se zaměřila organizace Gender Studies a oznámkovala především to, jak podporují slaďování rodinného a pracovního života, zařízení a služby péče o děti, rovné príležitosti žen a mužů, flexibilní pracovní úvazky a také jejich celkovou koncepci mateřské/ rodičovské dovolené a možnosti svobodné volby rodičů.

Neviditelný problém: rovnost a diskriminace v praxi (sborník textů autorského kolektivu k problematice rovnosti a diskriminace v ČR): Nová publikace Gender Studies, o.p.s.

Cílem této publikace je na straně jedné popsat současnou situaci v České republice, jasně definovat pojmy rovnost a diskriminace, představit antidiskriminační zákon a shrnout možnosti, které v této oblasti nabízí obětem, nebo institucím, které s nimi pracují. Součástí publikace je i Zpráva z pilotního výzkumu, který realizovala obecně prospěšná společnost Gender Studies v roce 2009 mezi odborníky a odbornicemi na antidiskriminaci z neziskového sektoru, právníky a právničkami, soudci a soudkyněmi a v neposlední řadě i oběťmi diskriminace. Výsledkem je řada doporučení, která by měla přispět k zefektivnění práce neziskových organizací, advokátních kanceláří, soudů i dalších státních institucí. Publikaci můžete objednávat ve Feministickém internetovém knihkupectví.

Objednejte si novou publikaci Gender Studies: Gender a demokracie: 1989-2009.

Po roce 1989 se pro české ženy a muže změnila řada věcí a to jak v pozitivním, tak negativním smyslu. Objevila se celá řada nových fenoménů, mezi nimi např. nezaměstnanost. Raná devadesátá léta byla ve znamení vzniku nových hnutí a neziskových organizací – ekologických, občansko - právních i ženských, genderových či feministických. Mezi jejich zakladatelkami byly i významné ženské osobnosti z disidentského hnutí a ženy, které se s feminismem a hnutím za ženská práva setkaly v emigraci. Do české republiky přicházely i cizinky – hlavně Američanky, které měly na rozvoj ženského a genderového hnutí zásadní vliv a poskytly mu řadu nenahraditelných impulsů.

Konzultace k firemním školkám

Uvažujete o založení firemní školky? Či jiného firemního zařízení péče o děti? Nevíte jak začít? Jaká jsou úskalí? Současné možnosti? Obraťte se na Gender Studies, o.p.s.Nabízíme: právní expertízy, zaměřené na možnosti firemních zařízení péče o děti v ČR, zahraniční analýzy z vybraných evropských zemí, znalost českého prostředí v této oblasti, dlouholetou zkušenost při práci s firmami, teoretickou a praktickou znalost aspektů slaďování pracovního a osobního života.

Předchozí | 1 | .. | 51 | 52 | 53 | 54

Gender Studies, o.p.s. je nevládní neziskovou organizací, která slouží především jako informační, konzultační a vzdělávací centrum v otázkách vztahů mužů a žen a jejich postavení ve společnosti. Cílem organizace je shromažďovat a dále zpracovávat a rozšiřovat informace související s genderovou tématikou. Prostřednictvím specifických projektů GS aktivně ovlivňuje změny týkající se rovných příležitostí v různých oblastech jako jsou například institucionální mechanismy, trh práce, politická participace žen, informační technologie apod. GS také provozuje knihovnu obsahující množství publikací a materiálů k feminismu, gender studies, právům žen a mužů atp.