Kalendář akcí

Nyní ještě nemáme datum dalších akcí.Minulé akce

31. května 2018 (čtvrtek) 18:00 - 20:00
Jak jsme vnímali emancipaci

Setkání dvou generací je hlavním motivem dalšího diskusního večera na půdě Knihovny Gender Studies. Pavel Kohout, Alena Wagnerová a Michaela Marksová Tominová se společně zamyslí nad minulostí a budoucností ženské emancipace u nás. Debatovat budou nad proměnami mužství a ženství, které zaznamenali v celospolečenském kontextu, ve svém okolí i osobní zkušenosti napříč druhou polovinou minulého století až do současnosti. Jaké proměny vystupující zažili během svých životů a jak je reflektují po osobní stránce - ve svých vlastních životních rolích a ve své práci? Jak se vyvíjely role žen a mužů ve společnosti a veřejném prostoru, v rodině a ve vztazích například v období socialismu nebo v 90. letech? Jaká je situace v poslední době? A jaký je vztah emancipace a feminismu – proč se české ženy snáze identifikují s vlastní emancipovaností než s ideou feminismu? Vylučují se tyto pojmy vzájemně nebo jdou ruku v ruce? Na diskusním večeru budeme hledat odpovědi na tyto i další otázky, přijďte diskutovat i Vy o tom, co Vás zajímá.

místo:  Masarykovo nábřeží 8, Praha 2 , Knihovna Gender Studies
pořádá:  Gender Studies, o. p. s.
kontakt:  knihovna@genderstudies.cz
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


26. dubna 2018 (čtvrtek)
Girls Day 2018

Interaktivní den otevřených dveří určený pro všechny dívky ze středních škol, které chtějí nakouknout do firem a třeba i načerpat inspiraci pro svoji budoucí studijní či pracovní kariéru. Girls Day se koná po celém světě, v ČR se tentokrát uskuteční v Praze, Brně, Plzni a Mladé Boleslavi.

místo:  , Praha, Brno, Mladá Boleslav, Plzeň
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  tým Girls Day
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  http://www.girlsday.cz


24. dubna 2018 (úterý) 18:00 - 20:00
Porodní bolesti českého porodnictví

Další z řady diskusních večerů v Knihovně Gender Studies bude věnován porodnictví. Jak vypadá současná realita českých porodnic? Které otázky a problémy jsou v současnosti nejpalčivější? Odpovídá situace a možnosti porodnic potřebám rodiček a jejich dětí? Co je standardní péče, které praktiky v porodnictví lze označit za problematické a kde jsou hranice porodního násilí? Jaké jsou etické a praktické stránky domácích porodů, zřizování porodních domů a jaká je pozice porodních asistentek? Co ovlivňuje výzkum v oblasti porodnictví, jaká jsou specifika výzkumné činnosti a možnosti uplatnění výsledků?

místo:  Masarykovo nábřeží 8 , Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  knihovna@genderstudies.cz
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


8. listopadu 2017 (středa) 18:00 - 20:00
GENDER NA STŘÍBRNÉM PLÁTNĚ: feministická reflexe filmové a televizní tvorby

Diskusní večer v Knihovně Gender Studies bude věnován genderovým souvislostem filmu a televizního vysílání. Filmový kritik Kamil Fila, mediální teoretička Iva Baslarová a dokumentaristka Denisa Slavíková se na vývoj filmové a televizní tvorby podívají genderovou optikou. Společně se zamyslí třeba nad tím, jak se proměňují ženské a mužské postavy v čase a v žánrech. Položí si také otázku, zda mají diváci a divačky zájem o (genderovou) korektnost nebo to ruší zážitek z podívané? Jaká jsou specifika a trendy tuzemské a zahraniční tvorby?

místo:  Knihovna Gender Studies, Masarykovo nábřeží 8 , Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  library@genderstudies.cz
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


2. listopadu 2017 (čtvrtek) 17:30
Představení knihy BEST BOOK HELDT PRIZE 2017 Perspectives on Gender in East Central Europe

Gender Studies, o.p.s., a Sociologický ústav AV ČR zvou na představení knihy Czech Feminisms: Perspectives on Gender in East Central Europe editorek a autorek Ivety Jusové a Jiřiny Šiklové. Do knihy přispěly významné teoretičky: Jitka Malečková, Karla Huebner, Alena Wagnerová, Pavla Frýdlová, Simona Fojtová, Hana Hašková a Zuzana Uhde, Linda Sokačová, Karolína Ryvolová, Mária Strašáková, Simona Fojtová, Kateřina Nedbálková, Iva Šmídová, Zuzana Štefková a Jana Valdrová. Kniha získala ocenění Heldt prize 2017.

místo:  Akademické konferenční centrum , Husova 4a, Praha 1
pořádá:  Gender Studies, o.p.s., a Sociologický ústav AV ČR
kontakt: 
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


 

Další minulé akce