Kalendář akcí

Nyní ještě nemáme datum dalších akcí.Minulé akce

8. listopadu 2017 (středa) 18:00 - 20:00
GENDER NA STŘÍBRNÉM PLÁTNĚ: feministická reflexe filmové a televizní tvorby

Diskusní večer v Knihovně Gender Studies bude věnován genderovým souvislostem filmu a televizního vysílání. Filmový kritik Kamil Fila, mediální teoretička Iva Baslarová a dokumentaristka Denisa Slavíková se na vývoj filmové a televizní tvorby podívají genderovou optikou. Společně se zamyslí třeba nad tím, jak se proměňují ženské a mužské postavy v čase a v žánrech. Položí si také otázku, zda mají diváci a divačky zájem o (genderovou) korektnost nebo to ruší zážitek z podívané? Jaká jsou specifika a trendy tuzemské a zahraniční tvorby?

místo:  Knihovna Gender Studies, Masarykovo nábřeží 8 , Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Michaela Chržová
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


2. listopadu 2017 (čtvrtek) 17:30
Představení knihy BEST BOOK HELDT PRIZE 2017 Perspectives on Gender in East Central Europe

Gender Studies, o.p.s., a Sociologický ústav AV ČR zvou na představení knihy Czech Feminisms: Perspectives on Gender in East Central Europe editorek a autorek Ivety Jusové a Jiřiny Šiklové. Do knihy přispěly významné teoretičky: Jitka Malečková, Karla Huebner, Alena Wagnerová, Pavla Frýdlová, Simona Fojtová, Hana Hašková a Zuzana Uhde, Linda Sokačová, Karolína Ryvolová, Mária Strašáková, Simona Fojtová, Kateřina Nedbálková, Iva Šmídová, Zuzana Štefková a Jana Valdrová. Kniha získala ocenění Heldt prize 2017.

místo:  Akademické konferenční centrum , Husova 4a, Praha 1
pořádá:  Gender Studies, o.p.s., a Sociologický ústav AV ČR
kontakt: 
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


18. října 2017 (středa) 18:00 - 20:00
O NEPLODNOSTI: Genderové aspekty neplodnosti a asistované reprodukce

V České republice každým rokem stoupá počet párů, které mají problémy s otěhotněním. Současná medicína nabízí možnost léčby metodami asistované reprodukce. Při diskusním večeru v Knihovně Gender Studies se budeme věnovat názorům veřejnosti na tuto problematiku, také prožívání pacientů a pacientek trpících neplodností nebo eticky sporným aspektům asistované reprodukce. Jak ovlivňuje neplodnost a její léčba muže a jak ženy? Jak na neplodnost pohlíží společnost? Jedná se v Česku o tabu? Jak se vyrovnávají páry se situací, kdy se početí nedaří? Jaká je pozice zdravotnického personálu? Liší se názory mužů a žen? A jsou rozdíly v pohledu na mužskou a ženskou neplodnost? Přijďte diskutovat nad otázkami spojenými s problematikou neplodnosti a její léčby.

místo:  Knihovna Gender Studies, Masarykovo nábřeží 8, Praha 2
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Michaela Chržová
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


3. října 2017 (úterý) 18:00 - 20:00
Tanec nebo fotbal: výchova dívek a chlapců v Čechách

Škola, školka, kroužky - jak velkou roli v procesu výchovy a vzdělávání hraje gender? Je škola otevřený prostor pro individuální přístup k dětem, nebo jsou stereotypy zakořeněné tak, že si mnohdy ani vyučující neuvědomí, že přistupují k holkám jinak než ke klukům? Kam až tento odlišný přístup sahá? Pojďme společně diskutovat o tom, jak vytvořit férovější prostředí a proč má smysl se o to snažit. Je lepší děti rozdělit podle pohlaví? Přinese jim to chráněný prostor, ve kterém se cítí lépe, nebo toto dělení jen akcentuje rozdíly bez nějakého přínosu?

 

místo:  Masarykovo nábřeží 8, Praha 2 , Knihovna Gender Studies, o.p.s.
pořádá:  Gender Studies, o.p.s.
kontakt:  Michaela Chržová
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  -


19. září 2017 (úterý)
Konference o rovném odměňování "Lze se inspirovat v zahraničí?“

Tým projektu 22 % k ROVNOSTI zve na setkání s českými i zahraničními experty z oblasti rovného odměňování. Jak řeší nerovné odměňování v zahraničí? A mohlo by to fungovat u nás?

 

místo:  Lidové sady , Liberec
pořádá:  Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
kontakt: 
tel.:  -
fax:  -
odkazy:  http://www.rovnaodmena.cz


 

Další minulé akce